Hakkımızda

MİSYON

Yaşamınıza eğitimi, bilgiyi en doğru şekilde yansıtmak için kurduğumuz Dem-Keş Akademi ile hayatlarımıza artık farklı bir yön verme zamanı. Bu yönü birlikte belirleyerek yaşamınıza ve geleceğinize katkı sağlayabilmenin güveni içerisindeyiz. 

Kişisel gelişim, hayata dair çözümler, doğru nefes egzersizleri ile zaman ve yerden bağımsız alternatif çözümlerle hayatınızda problem kalmamasına kararlıyız. 

Yoğun iş temposu, maddi sıkıntılar, yaşam zorluklarını birlikte yol arkadaşlığı yaparak çözümleyeceğiz. Yaşam koçluğu ve nefes egzersizleri ile birlikte hayata farklı bir pencereden bakmaya şimdiden hazır olun.

VİZYON

Değişen eğitim ve sosyal hayata uyum sağlayan, yeni deneyimleri kazanmaya istekli, heyecanlı, alanında lider, üst düzey bilgi ve beceriye sahip Dem-Keş Akademi Ailesi olmanın farkında, bilincinde ve gururundayız. 

Yeni insanlarla tanışarak bildiklerimizi aşılamak, onlara doğru bilgilerle yaşam koçluğu ve etkili nefesin gücünü yansıtmak için yükselen ivmeyle hayatınıza katkı olmayı gönülden diliyoruz.

 

Dem-Keş’in hikayesi

Logomuzun hikayesi

Hayatınızda sıra dışı bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? O zaman Dem-Keş Akademi ile farkındalığı, kolaylığı keşfetmenin tam zamanı! Hem logomuzdaki görselin hem renklerin hem de adımızın güzel bir anlamı var. Karahindiba ve mor tonlarının seçiminin de güzel bir nedeni var.


Mor, beyinsel faaliyetleri, sanatsal düşünceleri, ilhamı arttıran bir renktir. Ruhsal dünyanız ön planda ve duyarlılıklarınız fazlaysa mor rengin temasını hayatınıza adapte edebilirsiniz.


Neden karahindibayı seçtik? Karahindibayı her zaman üflediğimiz bir bitki olarak gördük ama artık bilinenleri doğru bilgilerle değiştirmenin en güzel zamanı!

Aslında çocukluğumuzda farkında olmadan nefes gücümüzü kullanarak tüylerin gökyüzüne süzülüşünü izledik. Hayran kaldık. Kimi zaman üzüldük.

Büyüdük ve farkına vardık ki rüzgârı kullanmayı bilen bir çiçekmiş karahindiba. Tohumlarının zarar görmemesi için ihtiyacı olan esintiyi nerden biliyor?

Aslında her şey Yaradan’ın varlığını kabul etmek için güzel bir neden barındırır. Yeter ki kalbimizin ışıltısı bu gücü görmek istesin.


Karahindiba, yaşamını başka bir yerde sürdürmek için kilometrelerce uzaklığa gidebilir. Tüyleri o kadar hayranlıkla dizilmiştir ki tohumların uzaklara gidebilmesi için bitki, fevkalade bir şekilde tasarlanmıştır. Aslında asıl maharet tüylerde değil tüy arasındaki boşluklardaki havanın nasıl tutunduğunda…

Bu mucizevi bitkinin şifasından, güç vermesinden etkilenip logomuzda da bu etkiyi size yansıtarak bunu hayatımıza uyarlamayı seçtik. Bu evrende akıl almaz bir mucize var.

Ve tıpkı karahindibanın nasıl bir güce, rüzgâra ihtiyacı varsa insanların da iyi bir kudrete, iyi bir nefese, iyi bir desteğe ihtiyacı vardır. Bazen hayatımızda bir rüzgâr gerekir ve bu rüzgâr Dem-Keş Akademi Ailesi olarak biz olacağız. Sizin için!

Hem hayatınızı kolaylaştıracağız hem de sizin hayatınızı doğru bir nefesle nasıl yöneteceğinizi size sunacağız. Yaşamınızda size yol arkadaşlığı yapıp hayatınızı kolaylaştırmak için iyi bir yaşam koçluğu yapacağız.

Gelelim neden Dem-Keş adını koyduk akademimize? Demkeşin anlamı büyük aslında. Dem çeken, güzel ses çıkaran güvercin demek. Dem çekmek de uzun süreli ve güzel ezgiler çıkarmak anlamını taşıyor.

Konumuz insan yaşamı, hayatı kolaylaştırmak, yol arkadaşlığı yaparken nefes kontrollerini de en iyi şekilde sağlamak olduğundan bu ismin bizi taşıyabileceğini düşündük.

Güvercinin gökte süzülüşünün de bir anlamı var. Bunu insan yaşamına uyarlarsak, Dem-Keş Ailesi olarak hayatınızdaki süzülüşünüze yol arkadaşı aradığınız durumlarda yön vererek hayatınızı daha yaşanabilir hâle getirmeyi amaçladığımızı söyleyebiliriz.


İnsanların neye ihtiyacı var?
Uzun uzun konuşmaya, tabiri caizse dem çekmeye, doğru nefes almaya, konuşurken de doğru nefes alarak istediklerini anlatmaya ihtiyacı var. Yaşarken, yaşamda yaptığımız her davranışta iyi bir yol arkadaşına yaşam koçuna ihtiyacımız var.


Birlikte dem çekmeye, bu sıra dışı yolculukta bizimle birlikte keşfe çıkmaya ne dersiniz?
Gelir misiniz?

Sertifikalarımız

 

Sosyal Medyada Biz

Takip Edin